top of page
Search
  • Writer's pictureDREAMKINGFILMZ

DreamKingFilmz Top15 Power Polls Week 3


Sponsored

Sponsored by Beasten Athletics





Week 3 final scores 9/10


Bolles 32, St. Augustine 27 Riverside 34, Ribault 8

Baldwin 18, Westside 14

Bishop Kenny 60, Stanton 0 Jackson 16, Fletcher Parker 57, Wolfson 8

Columbia 27, Oakleaf 2

Creekside 26, Fleming Island 0

Madison County 28, University Christian 14

Atlantic Coast 39, Sandalwood 21

Baker County 26, Ponte Vedra 7

Nease 49, Orange Park 6

Episcopal 13, Englewood 10

Mandarin 34, First Coast 7

Middleburg 32, Santa Fe 30, OT

Union County 10, American Collegiate 6

Yulee 24, West Nassau 20

Providence 7, Fernandina Beach 3

Ridgeview 17, Menendez 14

North Florida Educational 38, St. Joseph 0

Palatka 27, Weeki Wachee 7

Crescent City 27, Interlachen 21

Deltona 27, Matanzas 6

Eagle’s View 40, Cedar Creek 24

Bradford 24, Clay 14








Top 15 Power Polls after Week 3.


1. Trinity Christian Conquerors (3-0) 2. Riverside Generals (3-0) 3. Bolles Bulldogs (3-0) 4. Creekside Knights (3-0) 5. Raines Vikings (1-1) 6. Bartram Trail Bears (2-1) 7. Oakleaf Knights (2-1)

8. UC Christians (2-1)

9. Ed White Commanders (1-0)

10. Atlantic Coast Stingrays (2-1)

11. Kenny Crusaders (3-0)

12. St. Augustine Yellow Jackets (1-1)

13. Parker Braves (2-1)

14. Middleburg Broncos (3-0)

15. Jackson Tigers (2-1)





Week 4 Matchups 9/17


Raines (1-1) at Jackson (2-1), 6:30

Clearwater (3-0) at Trinity Christian (3-0), 7:30

Bolles (3-0) at Fernandina Beach (0-3) 7:00

Baldwin (1-0) at West Nassau (0-2) 7:00

Bartram Trail (2-1) at Mandarin (1-2), 6:30

Ridgeview (1-1) at Clay (1-1) 7:00

Riverside (3-0) at Orange Park (1-2) 7:00

St. Augustine (1-1) at Middleburg (3-0) 7:00

Nease (2-1) at Atlantic Coast (2-1), 6:30

Oakleaf (2-1) at Camden County (3-1), 7:30

Paxon (1-2) at Baker County (2-1)

Ponte Vedra (1-2) at First Coast (0-3), 6:30

Englewood (1-2) at Columbia (2-1), 7:30

Fletcher (0-3) at Fleming Island (1-2), 7:30

Gainesville (2-1) at Matanzas (1-2) 7:00

GVille Eastside (0-2) at Menendez (1-2) 7:00

P.K. Yonge (1-1) at Union County (1-1), 7:30

Hilliard (3-0) at Mayo Lafayette (2-1) 7:00

Stanton (0-3) at Providence (1-2) 7:00

Suwannee (2-0) at White (1-0), 6:30

Tocoi Creek (0-2) at Bishop Kenny (3-0) 7:00

University Christian (2-1) at Bradford (1-2), 7:30

Westside (1-1) at Ribault (0-3), 6:30

YKIM (0-2) at West Oaks (0-3), 6 p.m.

Yulee (2-1) at Parker (2-1), 6:30 p.m.*

Zarephath (1-1) at Branford (1-0), 7:30

Christ’s Church (3-0) at Wolfson (0-3), 6:30 Cleary

Cocoa Beach (0-2) at NFEl (1-1) 7:00

Creekside (3-0) at Sandalwood (1-2), 6:30

Crescent City (2-1) at Trenton (1-2) 7:00







19 views0 comments

Comments


bottom of page